DÁŠA HEILAND TRÁVNÍKOVÁ

dasha@divadlokufr.cz

Dasha_fotoAbsolvovala brněnskou Pedagogickou fakultu (angličtina a hudební výchova) a Fakultu sportovních studií MU (v r.2008 se z ní tak stala “Dr.Kuželka”). Od r.2001 spolupracuje s Adélou Kratochvílovou, s níž později založily Divadlo KUFR.
V r.2011 získala jazykový certifikát Cambridge English Proficiency (CPE) a v r.2012 vystudovala kvalifikační kurz psychomotoriky v rámci Deutsche Akademie fur Psychomotorik.
Věnuje se zejména oboru psychomotorika a žonglování z pohledu pedagogického (výuka žonglování na Masarykově univerzitě v Brně, vedení workshopů..), divadelního a výzkumného (dizertace s názvem “Vliv žonglování a dalších psychomotorických aktivit na rozvoj motorických dovedností a pozornosti u adolescentů se symptomy ADHD, poruch chování a učení “; výzkumy v oblasti žonglování a jeho pozitivních vlivů na člověka).
Vede psychomotorické a pohybové workshopy a semináře, mj. pro specifické cílové skupiny (děti s kombinovaným postižením v centru Kociánka Brno, senioři z brněnského klubu Parkinson aj.).

Žongluje s ohněm, vystupuje jako klaun, moderuje a tlumočí. Inspirována evropskými žonglérskými festivaly od r.2013 pořádá Brno Juggling Convention.

Spolupracuje s německým žonglérem Detlefem Vogtem na výstupech ohňového a světelného žonglování či s brněnským žonglérem Pepou Kolajou v žonglérsko-akrobatických číslech.

V r.2016 v režii Michala Sopucha s radostí odpremiérovala svou Sportovní pohádku o zvláštní paní učitelce Bertě Rovné a tuze líné žačce Božence Buchtové, čímž se její sportovně pedagogické a divadelní snahy protnuly…

Dáša ráda muzicíruje, hraje na nástroje (klavír, harmonika, kytara) a zpívá (od r.2015 brněnský sbor Choirchestra).