Hlavní lektor ALEJE 2020

Hlavní lektorkou dílny ALEJE 2020 bude německá žonglérka DOREEN GROSSMANN

Žonglérka samouk, jejíž specializací je skupinové žonglování, čili passing. Absolvovala workshopy u výjimečných osobností – žonglérů, tanečníků a divadelníků, jako jsou Stefan Sing, Tony Pezzo, Sakari Männistö, Sean Gandini, Kati Ylä-Hokkala, Denis Paumier, Cristiana Casadio a Ben Richter. Díky nim rozvinula svou techniku i styl.
Doreen2
Doreen začala vystupovat v roce 1999. Stala se členkou slavné company Gandini Juggling. Od roku 2007 s nimi účinkovala v různých produkcích na celém světě. Hrála i v proslulém představení s názvem „Smashed“. Kromě produkcí s Gandini Juggling zapříčinila vznik několika uměleckých seskupení a vystupovala se svými sólo-představeními.
Doreen vede workshopy a lekce pro žongléry i mimo žonglérskou komunitu. Pedagogicky působila i na mezinárodních cirkusových školách Etage, Berlin a National Centre of Circus Arts, London.
Doreen3

WORKSHOP ALEJE 2020:
Na workshopu se zaměříme na nejúžasnější část žonglování: sdílení rytmů a předmětů s přáteli! Passing je o vytváření a společném sdílení žonglérských schémat. Je o vzájemné pomoci k dosažení společného cíle. O příjemném pocitu, že můžeme sdílet sebezapeklitější žonglérský vzorec.
Začneme hledáním, jak si vzájemně přehazovat předměty různými způsoby. Od úplných základů siteswapu (číselný zápis žonglérských vzorců), jak to vše tvořivě využít k vytvoření hezkých nových schémat passingu (prechac notation a 4-handed siteswaps). Naučíme se, jak kombinovat různé úrovně dovedností žonglérů. To je užitečné, aby byl každý spokojen, resp., aby si pokročilejší žongléři mohli procvičit i složitější triky passingu. Mimo matematických postupů se zaměříme také na take-outy s kužely a objevování pohybových vzorců. A konečně, představím Shiva-passing, novou zajímavou formu passingu.
Možnosti passingu jsou obrovské a člověk se v nich může snadno ztratit. Je zde několik různých přístupů a technik. Ale nebojte se: mohu vás jimi provést. Proto také nechám program workshopu otevřený pro přání a požadavky účastníků. Můžeme se zaměřit na zápis nebo matematické žonglování. Na techniky perfektních hodů. Na rytmy a časování. Na vytváření nových zajímavých vzorců, take-outy atd.

Hlavními pomůckami budou kužely a míčky. Ale povětšinou se můžete zúčastnit i s jiným žonglérským náčiním.