Úvod

V roce 2003 zabalily  Adéla Kratochvílová a Dáša Heiland Trávníková KUFR – do něj pár míčků, kuželek, diabol a slepici Jůlii, oblékly si pruhované oblečky a vyrazily „do světa“ se žonglérskou klaunérií Tančíček Adušiadáši. Tak vzniklo Divadlo KUFR.

Žonglérské divadelní představení Tančíček

Pak přibyla pohádka Velký Fuk, chůdové divadlo Balady Nevěsty a Smrti, divadelně-akrobatická klaunérie Dvojka (vpravo nahoře), různé kejklířské, akrobatické, ohňové, pouliční či vnitřní produkce pro děti i dospělé včetně karnevalů. Závažnějšímu tématu se Divadlo KUFR věnuje v představení o holokaustu Židovka aneb Žonglování se životem.

Nejnovějším „přírůstkem“ je Vánoční hra aneb Co andělé zvěstovali.

Vanocka_KUFR

Žonglování se stalo charakteristickým rysem uměleckého vyjadřování Divadla KUFR, i když jej ne vždy nutně využívá. Snaží se o žánrovou divadelní různorodost. Balancuje na pomezí pouličního-klaunského-kejklířského divadla, nového cirkusu a netradičního autorského experimentálního divadla.

Divadlo KUFR má za sebou účast na rozličných festivalech, kulturních akcích veřejných i soukromých – jarmarcích, historických slavnostech apod. K „nejexotičtějším” patří účinkování na Mezinárodním divadelním festivale HighFest Jerevan 2004 v Arménii nebo na Mezinárodním divadelním festivale v Cuernavace a Mexico City – Mexiko 2007. Na festivale Kopřiva Kopřivnice 2010 získalo Divadlo KUFR s představením Židovka aneb Žonglování se životem cenu poroty za tvůrčí přínos.

Divadlo KUFR, alias občanské sdružení KUFR, je organizátorem Mezinárodní žonglérské a divadelní dílny ALEJE (koná se vždy poslední týden v srpnu), mezinárodního žonglérského setkání Brno Juggling Convention, ale i dalších dílen (např. Grundtvig) . ALEJE_2014

Pro svoji uměleckou, pedagogickou i organizační činnost si klade za cíl povznášet kulturní a uměleckou úroveň žonglérů, divadelníků, pedagogů i veřejnosti obecně, vnášet kreativní impulzy do žonglérské „komunity“ i na alternativní divadelní scénu, napomáhat komunikaci mezi lidmi, resp. mezi různými kulturami i národnostmi, šířit a předávat teoretické i praktické znalosti v oboru žonglování, psychomotoriky, divadla, umění a kulturní historie.


Děkujeme za návštěvu!